Adepci Czarnych pewni gry o medale mistrzostw Mazowsza

Rozgrywki ligowe najwyższego szczebla w regionie z udziałem kadetów i juniorów Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? dobiegły końca. W swoich ligach oba radomskie zespoły spisały się bardzo dobrze, uzyskując bezpośredni awans do gry w tzw. Superfinałach Mazowsza.
Młodsza grupa wiekowa, prowadzona przez trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego kończyła zmagania w I Mazowieckiej Lidze Kadetów meczem z Olimpem Ostrołęka. Radomianie pokonali rywala 3:1, pieczętując triumf w całych rozgrywkach. To bardzo istotna informacja, bowiem Czarni zyskali prawo organizacji Superfinału Mazowsza, w którym do ugrania będą medale w regionie i awans do rozgrywek ogólnopolskich. Już wiadomo, że trzydniowy turniej finałowy mistrzostw Mazowsza kadetów rozpocznie się w Radomiu w piątek 21 lutego.

O medale w województwie powalczą także juniorzy Czarnych. Na koniec rundy zasadniczej adepci radomskiego klubu pewnie ograli (3:0) Metro Warszawa. Ostatecznie podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego zajęli w I Mazowieckiej Lidze Juniorów drugie miejsce i do rywalizacji w Superfinale przystąpią bez konieczności gry w barażach. Turniej o mistrzostwo województwa w tej kategorii wiekowej zaplanowano w połowie lutego.