W Młodej Lidze Czarni zrewanżowali się Politechnice

Siatkarze Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? w trzech setach uporali się z AZS-em Politechniką Warszawską. W spotkaniu Młodej Ligi podopieczni trenera Jacka Skroka wygrali zasłużenie, a tytuł najlepszego gracza meczu (MVP) trafił do Daniela Ostrowskiego.
Czarni w pełni zrewanżowali się za porażkę z akademikami, której doznali w pierwszej rundzie. Wówczas stołeczni nie pozostawili radomianom złudzeń. Tym razem Triumf bez straty seta zanotował zespół z miasta nad Mleczną.

Premierowa odsłona potyczki to początkowo walka punkt za punkt. Działo się tak do stanu 14:14. Wtedy dwie kontry z rzędu udanie zakończył Rafał Faryna. Od tego momentu zapas nad rywalem Czarni już tylko powiększali. Partię podsumował sprytnym kiwnięciem w dziewiąty metr boiska Damian Płaskociński.

W drugiego seta lepiej weszli miejscowi. Uzyskali przewagę, którą jednak szybko roztrwonili. Mało tego, w końcówce Politechnika prowadziła 23:21 i... przestała grać. Pozostałe punkty w tej odsłonie zdobyli gracze trenera Skroka. Pomyłka w polu serwisowym przyjezdnych, skuteczne kontry Faryny i Płaskocińskiego dały setbola. Chwilę potem Ostrowski zaproponował asa z pola zagrywki i gospodarze wygrywali 2:0 w meczu.

Trzeci - i jak się później okazało ostatni set - to kontynuacja dobrej radomskiego zespołu. Sportowa postawa Czarnych przełożyła się na wynik (17:12, 24:16). Ostatecznie po błędzie rywali w polu serwisowym Czarni unieśli ręce w geście pomeczowego triumfu.

- Wzięliśmy rewanż po pamiętnym meczu na inaugurację. Zagraliśmy konsekwentnie na zagrywce, w ataku, nieźle na przyjęciu. MVP otrzymał Daniel Ostrowski i uważam, że zasłużenie, gdyż w najważniejszych fragmentach meczu kończył akcje - podsumował trener Skrok.

RCS Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:21, 25:23, 25:20).

RCS Czarni: Zugaj, Daniel Ostrowski, Machowicz, Faryna, Płaskociński, Grzechnik, Paweł Filipowicz (libero) oraz Hamiga, Czarnecki, Firlej.

W pozostałych spotkaniach 14. kolejki: SMS PZPS Spała - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle 3:2, AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce - CS PSP AZS Częstochowa 3:0, Jastrzębski Węgiel - Transfer Bydgoszcz 3:0, BBTS Bielsko - Biała - Asseco Resovia Rzeszów (07.01), Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów (08.01).