Czarni na piątkę! Nie dali zrewanżować się Transferowi

Piąte zwycięstwo z rzędu RCS -u Czarnych Radom w Młodej Lidze! Po pięciosetowej walce podopieczni Jacka Skroka nie dali w Bydgoszczy zrewanżować się miejscowemu Transferowi, który przegrał z Czarnymi w pierwszej rundzie. Wygrana po tie-breaku pozwoliła radomianom wskoczyć kosztem bydgoszczan do czołowej ósemki rozgrywek.
W przeciwieństwie do swoich starszych kolegów występujących na parkietach PlusLigi, Czarni w Młodej Lidze nie mają sobie ostatnio równych. Grając na boisku w Bydgoszczy obronili miano drużyny niepokonanej w Nowym Roku.

Miejscowi mieli za co się rewanżować. W Radomiu przegrali gładko, w trzech setach. Tym razem naszym siatkarzom tak łatwo nie poszło. Ponadto, w jednym meczu padło kilka rekordów. Najlepszym siatkarzem uznano Rafała Farynę. Atakujący Czarnych zdobył 31 pkt. Barierę trzydziestu "oczek" przekroczył więc jako trzeci zawodnik rozgrywek w tym sezonie.

Pierwszy set to trwający aż 40 minut spektakl zakończony wygraną Transferu 41:39. Przyjezdni odgryźli się w kolejnej odsłonie doprowadzając do wyrównania. Niestety, następną partię - mimo prowadzenia Czarnych do połowy rozgrywki - zapisali na swoim koncie bydgoszczanie. Podopieczni trenera Skroka po raz drugi odrobili straty, by ostatecznie w piątym secie zadać decydujący cios.

Transfer Bydgoszcz - RCS Czarni Radom 2:3 (41:39, 22:25, 25:22, 18:25, 10:15).

Czarni: Firlej, Ostrowski Daniel, Machowicz, Faryna, Płaskociński, Grzechnik, Filipowicz Piotr (libero) oraz Stawicki, Hamiga, Kiernoz.

Inne wyniki 17. kolejki: PGE Skra Bełchatów - BBTS ATH Bielsko - Biała 2:3, Asseco Resovia Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn -Koźle 3:1. Pauza: Indykpol AZS Olsztyn.