Zobacz, jak drugi raz w sezonie Czarni ograli Trefla [FOTO]

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i po emocjonującym meczu pokonali we własnej hali Lotos Trefl Gdańsk 3:1. Warto dodać, że to drugie zwycięstwo radomian z drużyną z Trójmiasta w tym sezonie PlusLigi.
Po meczu, który gościł w hali radomskiego MOSiR -u siatkarzom gospodarzy należą się najwyższe słowa uznania. Czarni tworzyli kolektyw, który walczył w myśl zasady: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Owszem błędy też się zdarzały, ale te wpisały się już dawno w charakterystykę tej dyscypliny sportu. Jednak pomyłki nie miały wpływu na końcowy sukces. Po zwycięstwie z gdańszczanami Czarni mają na swoim koncie 27 punktów.

- To było emocjonujące spotkanie. Od początku do końca tworzyliśmy zespół. Mieliśmy szansę sobie i kilku osobom coś udowodnić. Postawą na boisku udowodniliśmy, że należy nam się szacunek. Mówię to nie bez przyczyny, bo po ostatnim meczu w Kielcach [Czarni przegrali 1:3 - przyp. red.] wylano na nas kubeł pomyj - skomentował Kamil Gutkowski, który dał dobrą zmianę w tym meczu.

Czasu na rozpamiętywanie triumfu radomianie nie mają dużo, bo już w najbliższą sobotę 1 lutego czeka ich kolejne ligowe starcie. Tym razem podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia powalczą na wyjeździe. Ich rywalem będzie AZS Częstochowa.