Tym razem porażka Czarnych w Młodej Lidze [ZDJĘCIA]

Siatkarze Czarnych Radom nie sprostali drużynie Jastrzębskiego Węgla, przegrywając we własnej hali 1:3 pojedynek Młodej Ligi.
Po pierwszym secie nic nie zapowiadało porażki Czarnych. Radomianie popełniali mało błędów, w dodatku wyraźnie przeważali w ataku. Dobrze funkcjonowała zagrywka i w efekcie gospodarze zdobyli partię otwarcia do 17.

- Później nastąpił jakiś moment dekoncentracji w naszych szeregach - mówił rozgrywający RCS-u Jan Firlej.

Po dwóch porażkach w kolejnych odsłonach, w czwartej gospodarze podjęli walkę o doprowadzenie do tie - breaka. Do stanu 20:20 gra była wyrównana. Niestety dla podopiecznych trenera Jacka Skroka, do końca jego siatkarze już nie zdobyli ani jednego punktu.

Ostatnie oczko wywalczył Bartłomiej Kwolk, który technicznym uderzeniem tuz za blok zakończył to spotkanie. Warto dodać, że Jastrzębski przerwał passę radomian, którzy do meczu w Radomiu legitymowali się pięcioma wygranymi z rzędu.

- Goście po pierwszym secie zagrali z głową. Przestali się podpalać w ataku i zaczęli popełniać mniej błędów własnych. U nas fatalnie wygląda statystyka bloku. Zablokowaliśmy cztery ataki w ciągu na czterech setów. Przyjezdni mylili się praktycznie tylko w zagrywce, a tak zaprezentowali naprawdę dojrzałą siatkówkę - podsumował trener Skrok.

RCS Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:17, 20:25, 18:25, 20:25).

Czarni: Firlej, Hamiga, Jarzyna, Faryna, Płaskociński, Machowicz, Paweł Filipowicz (libero) oraz Piotr Filipowicz, Ostrowski, Zugaj, Kiernoz.

W pozostałych spotkaniach 18. kolejki: BBTS ATH Bielsko - Biała - Transfer Bydgoszcz 1:3, Zaksa Kędzierzyn - Koźle - AZS Politechnika Warszawska 3:2, Lotos Trefl Gdańsk - CS PSP AZS Częstochowa 3:0, Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce 3:0, SMS PZPS Spała - PGE Skra Bełchatów (04.02). Pauza: Asseco Resovia Rzeszów.