Sport.pl

Atut Czarnych tym razem był domeną rywala [STATYSTYKI]

W trakcie bieżącego sezonu PlusLigi siatkarze Cerradu Czarnych Radom zapracowali na miano zespołu skutecznie grającego blokiem. W starciu z Indykpolem AZS Olsztyn to jednak rywale zaprezentowali się w tym elemencie lepiej od radomian.
Akademicy wygrali w radomskiej hali 3:0, ale wynik nie do końca odzwierciedla przebieg rywalizacji. Nie ulega bowiem wątpliwości, że Czarni stawili zacięty opór i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o zdobycz. Miedzy innymi dwa sety kończyły się po walce na przewagi 25:23.

Kluczem do sukcesu przyjezdnych okazały się: skuteczność bloku oraz wachlarz ofensywnych ataków, zaprezentowany przez kilku siatkarzy. Olsztyn punktował rękami Grzegorza Szymańskiego (19 punktów w meczu), Rafała Buszka (13 pkt.), Swoje punkciki dorzucili Pablo Bengolea (8 pkt.), oraz środkowi: Matti Oivanen i Piotr Hain (odpowiednio 9 i 6 pkt.). W zespole Czarnych prym wiódł Wytze Kooistra. Holender uzbierał 17 oczek, zaś Dirk Westphal i Jakub Wachnik po siedem.

Ze statystyk meczowych wynika, że po atakach Olsztyn zdobył 39 punktów, a Czarni 35. Kluczowe elementy tego spotkania, czyli zagrywka i blok były po stronie AZS -u. Radomianie zaserwowali 4 asy z pola zagrywki, natomiast akademicy mieli ich siedem. W punktowych blokach przewaga też po stronie drużyny z Warmii i Mazur (11:7). Po błędach przeciwnika gospodarze zdobyli 19 punktów, zaś azetesiacy 18.

Niewiele, ale jednak lepszą skuteczność ataku zaprezentowali przyjezdni (55 proc. do 51 proc.). Oba zespoły popełniły po tyle samo błędów w polu zagrywki, bo zepsuły po 13 serwisów. Z tą jednak różnicą, że AZS wykonał łącznie 74 zagrywki, a Czarni 66.

Więcej o: