Błysnęli Kooistra, Westphal i Wachnik [FOTO, STATYSTYKI]

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom ograli 3:0 BBTS Bielsko - Biała i tym samym są już pewni gry w play off. Kluczem do sukcesu w tym spotkaniu była skuteczność ataku oraz przyjęcie zagrywki rywala.
W meczu rozegranym w radomskiej hali MOSiR aż trzech siatkarzy Czarnych zapracowało na dwucyfrową zdobycz punktową. Najlepszy Wytze Kooistra uzbierał 19 oczek i miał 62 proc. skuteczności ataku. Drugi w tej klasyfikacji Dirk Westphal zdobył 14 punktów, zaś kolejny z przyjmujących radomian Jakub Wachnik 11. Atak okazał się bronią gospodarzy, z którą BBTS sobie nie poradził. Skuteczność zespołu radomskiego w tym elemencie wyniosła 59 proc. Tymczasem górale z Podbeskidzia atakowali tylko z 48 proc. skutecznością. Po akcjach w ataku Czarni zdobyli łącznie 46 punktów, natomiast bielszczanie 31.

O niebo lepiej od przeciwnika drużyna trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia spisała się w przyjęciu zagrywki. Tu różnica jest kolosalna, bo Czarni mieli odbiór serwisu na poziomie 68 proc, a BBTS zaledwie 40 proc. W starciu beniaminków spore znaczenie miał też własny serwis. Czarni wykonali 73 zagrywki, notując sześć asów. Bielsko posłało na stronę radomian 65 zagrywek, proponując trzy punktowe podania (wszystkie zaliczył Luis Gonzalez). Tym razem rywale Czarnych okazali się lepsi w bloku. W tym elemencie BBTS wygrał 6:5, ale nie miało to wpływu na przebieg i końcowy rezultat meczu.

Z innych statystyk wynika, że konfrontacja trwała godzinę i 19 minut. Najdłuższy, bo półgodzinny okazał się set nr 3, wygrany przez Czarnych 25:23. Co ciekawe w każdej z odsłon miejscowi byli lepsi od BBTS -u na drugiej przerwie technicznej, po której natychmiast powiększali przewagę. W pierwszej odsłonie tuż przed decydującymi piłkami było 21:18, w drugiej i trzeciej notowano wynik 21:16. We wszystkich przypadkach Czarni spokojnie dowozili bezpieczną przewagę. Po meczu z bielszczanami bilans Czarnych w PlusLidze to 11 wygranych i 8 porażek. Ekipa z Radomia ma na koncie 32 punkty.