Sport.pl

Cerrad Czarni vs ZAKSA: Domowe ostatki rundy zasadniczej

Mecz Cerradu Czarnych Radom z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle przywołuje wspomnienia z ubiegłego sezonu, kiedy radomianie jeszcze w roli I-ligowca dwukrotnie gościli rywala w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. W najbliższą niedzielę obie drużyny ponownie zmierzą się w hali MOSiR-u, a stawką będą punkty PlusLigi.
Ubiegłoroczne pojedynki Czarnych z ZAKS-ą były jak zderzenie dwóch siatkarskich światów. Radomianie przegrali dwukrotnie w Pucharze Polski (0:3 i 1:3). Pamiętne mecze w pucharze pokazały jednak, jak potrzebna jest siatkówka na najwyższym poziomie w mieście nad Mleczną.

No i po kilkunastu miesiącach oba kluby rywalizują w elicie. W pierwszym meczu rundy zasadniczej Czarni nie sprostali ekipie z opolskiego. W debiucie w ekstraklasie przegrali w Kędzierzynie-Koźlu w trzech setach.

W rewanżu podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia nie pozostają bez szans na korzystny wynik.

- Możliwość sprawienia niespodzianki nas motywuje, ale tak naprawdę każdy mecz ma inną historię. Ta liga pokazała, że nie ma pewniaków, każdy może wygrać z każdym. Wszystko zatem może się zdarzyć. My zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by może nawet wygrać. Na razie to ekipa z Kędzierzyna-Koźla jest lepsza, jest wyżej w tabeli - mówił trener Prygiel.

Pojedynek WKS Cerrad Czarni Radom kontra ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odbędzie się w niedzielę 23 lutego. Początek spotkania w hali przy ul. Narutowicza o godz. 14.45. Kibiców, którzy w czwartek nie zaopatrzyli się w bilety, a chcą na żywo wesprzeć dopingiem swoich ulubieńców, informujemy, że w dniu meczu kasy otwarte będą już od godz. 12.30. Tak jak w przypadku wcześniejszych potyczek cena biletu normalnego wynosi 30 zł. Młodzież i studenci posiadający ważne legitymacje będą mogli skorzystać z zakupu ulgowych wejściówek (15 zł). Wstęp na miejsca stojące to wydatek 10 zł.

Więcej o: