Holender z Cerradu Czarnych wciąż liderem atakujących

Wytze Kooistra, który w tym sezonie reprezentuje barwy Cerradu Czarnych Radom otwiera klasyfikację na najlepiej atakującego siatkarza PlusLigi.
Reprezentant Holandii zdobył dotąd dla radomskiego beniaminka 267 punktów. Zestawienie dotyczące Kooistry obejmuje 21 rozegranych meczów i 69 setów. Warto dodać, że każdej z odsłon atakujący Czarnych zdobywa średnio 3,87 pkt. Na drugim miejscu plasuje się Jakub Jarosz z Lotosu Trefla Gdańsk (259 punktów, w 21 meczach i 69 setach), zaś trzeci jest Mariusz Wlazły PGE Skra Bełchatów (258 pkt, 21, 73). W zestawieniu atakujących, w czołowej "dwudziestce" jest jeszcze dwóch graczy radomskiego zespołu. Na 17 pozycji znajduje się Dirk Westphal, natomiast o dwie lokaty niżej plasuje się Jakub Wachnik.

Z kolei wśród 133 siatkarzy Plus Ligi, klasyfikowanych jako blokujący, na siódmym miejscu jest Jozef Piovarći, natomiast na dziewiątym Adam Kamiński. Środkowi bloku radomian zdobyli dotąd, odpowiednio 44 i 43 punkty po klasycznych czapach. Piovarći jest też czołowym serwującym, bo zajmuje ósmą pozycję (ma dotąd 23 punktowe zagrywki). Wyżej od Słowaka jest jego klubowy kolega Jakub Wachnik. Leworęczny przyjmujący Czarnych jest piątym graczem wśród najlepiej serwujących (24 asy serwisowe). W tej klasyfikacji prowadzi Wlazły, który zresztą jest na czele jeszcze jednej klasyfikacji - na najlepiej punktującego zawodnika.