Juniorzy Czarnych znają rywali. O finał zagrają u siebie!

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkówki odbyło się losowanie grup półfinałowych mistrzostw Polski juniorów. RCS Czarni Radom trafili do grupy C i o prawo gry w turnieju finałowym zmierzą się z Jokerem Piła, AZS UWM Olszyn i Tempem Olsztyn. Zawody odbędą się w Radomiu w dniach 21-23 marca.
Po raz pierwszy siatkarska centrala zdecydowała, że o zestawieniu grup półfinałowych zdecyduje losowanie. Najpierw wylosowano gospodarzy czterech turniejów. Potem do wyłonionych klubów, w tym Czarnych, losowano przeciwników.

- To był taki trochę totolotek. Trafiliśmy do silnej grupy, ale chyba mogliśmy także trafić gorzej. Stawiamy sobie wysokie cele, dlatego w półfinale powalczymy o awans. Myślę, że dobrze się stało, że będziemy organizować turniej - skomentował Andrzej Sitkowski, trener juniorów Czarnych.

Warto wiedzieć

W fazie półfinałowej 16 najlepszych zespołów w kraju zagra w czterech grupach kwalifikacyjnych. Z każdej z nich po dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju decydującego o medalach mistrzostw Polski w kategorii juniorów.

Oto podział na grupy półfinałowe

Grupa A: Maraton Świnoujście, Błyskawica Szczecin, Volley Rybnik, Trefl Gdańsk

Grupa B: Skra Bełchatów, AKS Resovia I, Norwid Częstochowa, AT Jastrzębski Węgiel I

Grupa C: Czarni Radom, Joker Piła, AZS UWM Olsztyn, Tempo-25 Olsztyn

Grupa D: Chemik I Bydgoszcz, AT Jastrzębski Węgiel II, AZS Pol. Św. Effector Kielce, Metro Warszawa