Półfinał Pucharu Polski nie dla Cerradu Czarnych

Udział w turnieju finałowym o Puchar Polski siatkarze Cerradu Czarnych Radom zakończyli już po pierwszym meczu. Radomianie nie znaleźli sposobu na zespół Jastrzębskiego Węgla, przegrywając 1:3.
To już trzecia porażka radomian w odstępie kilkunastu dni z zespołem Jastrzębskiego. Nie tak dawno rywale Czarnych wygrali oba mecze u siebie w ramach I rundy fazy play-off. Tym razem ekipy z Jastrzębia-Zdroju i Radomia rywalizowały na neutralnym terenie, a stawką był awans do najlepszej czwórki pucharowych zmagań. Mecz odbył się w Zielonej Górze i nie ulega wątpliwości, że Czarni nie byli faworytem.

Początek wyrównany, do stanu 15:15 na tablicy najczęściej pojawiał się remis. Niestety potem cztery kolejne akcje, m.in. blokiem i po błędach radomian zdobyli jastrzębianie. Uczestnicy Final Four Ligi Mistrzów spokojnie dowieźli przewagę, a ostatni punkt w secie otwarcia zdobył Nikolas Marechal, który wykorzystał kontrę. Drugą odsłonę gracze Lorenzo Bernardiego zdobyli jeszcze łatwiej, ale jeśli myśleli, że Czarni mają w głowach wyłącznie dogranie meczu, to się pomylili.

Kolejna partia to popis beniaminka PlusLigi. Imponowali zwłaszcza Bartłomiej Grzechnik (zanotował kilka punktowych bloków) oraz Bartłomiej Neroj, którego zagrywka sprawiała ogromne problemy przyjmującym górniczego klubu. Ekipa trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia uciekła z wynikiem, a setbola skończył kontratakiem coraz pewniej grający w ataku Bartłomiej Bołądź.

W trakcie kolejnej rozgrywki miała miejsce nietypowa sytuacja. W meczowej hali włączył się alarm pożarowy. Kibice już wychodzili z hali, ale szybko zostali zawróceni, bo alarm na szczęście okazał fałszywy.

Po przymusowej przerwie zespoły wróciły do walki i do stanu 12:12 była to wyrównana rywalizacja. Później jastrzębianie podkręcili tempo i wygrali zdecydowanie.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:1

Sety: 25:19, 25:17, 18:25, 25:18

Cerrad Czarni: Neroj, Bołądź, Wachnik, Kamiński, Westphal, Grzechnik, Filipowicz (libero) oraz Kędzierski, Faryna, Radomski, Ostrowski, Gutkowski.