Atrakcyjny weekend dla kibiców radomskiej siatkówki

Fani sportu w Radomiu, a siatkówki w szczególności już powinni sobie zarezerwować czas na najbliższy weekend. Do obejrzenia będą zmagania z udziałem Plusligowego zespołu Cerradu Czarnych oraz juniorów radomskiego klubu.
Oba radomskie zespoły zagrają z rywalami o inne cele. Podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia w piątkowe popołudnie rozegrają sparing z pierwszoligowym Camperem Wyszków. Będzie to sprawdzian przed zbliżającym się trzecim w serii meczem w rundzie play - off z Jastrzębskim Węglem (odbędzie się 28 marca w Radomiu. I właśnie w ramach przygotowań do tego wydarzenia radomianie rozegrają mecz szkoleniowy. - Do meczu z Jastrzębskim mamy jeszcze trochę czasu. Obok zajęć na siłowni, nie zabraknie ćwiczeń z techniki i taktyki, dlatego mecz Camperem będzie doskonałym uzupełnieniem - informował trener Prygiel. Potyczka z pierwszoligowcem odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zespoły na salę wejdą punktualnie o godz. 16, pół godziny później rozpoczną konfrontację. Pewne jest, że w składzie nadal brakować będzie Wytze Kooistry i Jozef Piovarciego. Obaj stawili się już na treningu zespołu, ale o regularnych ćwiczeniach z powodu urazów wciąż nie ma mowy.

Tymczasem także w piątek w hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta (ul. Traugutta 52a) rozpocznie się półfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów. Obok gospodarzy - RCS -u Czarnych Radom zagrają także Tempo Olszyn, AZS UWM Olsztyn i Joker Piła.

W pierwszym występie w piątek o godz. 16.30 Czarni zmierzą się z Tempem. Dzień później rywalami ekipy trenera Andrzeja Sitkowskiego będą zawodnicy Jokera, zaś na zakończenie, w niedzielę radomianie zagrają z AZS -em Olsztyn. Sobotnie i niedzielne pojedynki z udziałem juniorów Czarnych zaplanowano o godz. 12.