Dla juniorów Czarnych Radom Tempo było za szybkie

Na inaugurację półfinałów mistrzostw Polski juniorów w siatkówce zawodnicy RCS-u Czarnych Radom nie sprostali ekipie Tempa Olsztyn, przegrywając 1:3.
Radomianie, którzy są gospodarzami 1/2 MP, okazali się bardzo gościnni (dosłownie i w przenośni) dla rywali ze stolicy Warmii i Mazur. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego jedynie w drugiej partii pokazali w pełni swoje umiejętności i możliwości. Wówczas wygrali po emocjonującej walce na przewagi. W pozostałych odsłonach Tempo kontrolowało przebieg rywalizacji.

- Na tle bardzo dobrego zespołu, świetnie wyszkolonego technicznie zagraliśmy bardzo słabo. Tylko powiem, że na swojej hali [zawody odbywają się w V LO im. R. Traugutta w Radomiu - przyp. red.] popsuliśmy aż 23 zagrywki. Przede wszystkich zabrakło nam regularności. Po dobrej akcji, popełnialiśmy dwa błędy. Tak to wyglądało i szkoda, że tak rozpoczęliśmy turniej. Liczymy jednak, że w następnych pojedynkach będzie znacznie lepiej. Walczymy dalej - powiedział trener Sitkowski.

W sobotę juniorzy Czarnych zagrają kolejny mecz półfinałów. Tym razem ich rywalem będzie Joker Piła. Początek spotkania w hali V LO (ul. Traugutta 52 a) o godz. 12. Wstęp wolny.

RCS Czarni Radom - Tempo Olsztyn 3:1 (16:25, 27:25, 15:25, 19:25).

Kadra juniorów Czarnych: Konrad Machowicz, Konrad Surmacz, Jan Firlej, Daniel Chudzik, Łukasz Hamiga, Błażej Czarnecki, Piotr Filipowicz, Patryk Kazimierczak, Michał Moniak, Mateusz Kowalczyk, Łukasz Trzos, Karol Gęborys, Jakub Strzelecki. Trener Andrzej Sitkowski.