Młodzi Czarni postawili się liderowi ale i tak przegrali

W meczu Młodej Ligi siatkarze RCS -u Czarnych Radom nie sprostali drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały. Rywale nie pozwolili ugrać radomianom ani jednego seta.
Ekipa ze Spały to tak naprawdę kadra narodowa juniorów. W Młodej Lidze młodzi kadrowicze wygrywają kolejne mecze, przodując w rozgrywkach. W meczu z Czarnymi także nie stracili partii, choć w dwóch podopieczni trenera Jacka Skroka byli bliscy sprawienia niespodzianki.

Poza pierwszą odsłoną, w której SMS ograł gospodarzy gładko, w dwóch kolejnych rywalizacja toczyła się na przewagi. Niestety, w obu partiach końcówki należały do przyjezdnych. Na pocieszenie pozostał gospodarzom fakt, że najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został Rafał Faryna. Atakujący Czarnych zdobył w tym spotkaniu 19 punktów.

- Z reprezentacją Polski juniorów rozegraliśmy całkiem fajny mecz. Kiedy graliśmy odważnie, okazywało się że możemy nawiązać wyrównaną walkę. Rywal wygrywał jednak końcówki i to jemu przypadły trzy punkty - podsumował trener Skrok.

RCS Czarni Radom - SMS PZPS Spała 0:3 (17:25, 30:32, 23:25).

Czarni: Zugaj, Ostrowski Daniel, Machowicz, Faryna, Płaskociński, Jarzyna, Filipowicz Piotr (libero) oraz Firlej, Kiernoz, Hamiga.