Wojciech Żaliński zasili szeregi Cerradu Czarnych Radom

Radomskim kibicom siatkówki Wojciecha Żalińskiego nie trzeba na nowo przedstawiać, bo w przeszłości reprezentował barwy siatkarskiego klubu z Radomia.
Kadra Cerradu Czarnych Radom będzie bogatsza o nowego przyjmującego. Do ekipy trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia dołączy Wojciech Żaliński.

Umowa nie została jeszcze podpisana, ale obie strony uzgodniły szczegóły i warunki kontraktu. - Spokojnie mogę potwierdzić. W nowym sezonie ten świetnie znany w Radomiu zawodnik na pewno będzie naszym siatkarzem - powiedział Janusz Stańczuk, prezes Czarnych.

Popularny "Cisolla" rozpoczynał sportową karierę w STS -eie Skarżysko-Kamienna, ale jeszcze w wieku juniora przeniósł się do Radomia. Był uczniem V LO im. Romualda Traugutta i zawodnikiem młodzieżowych grup radomskiego klubu. Wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów, a następnie w barwach Jadaru Radom zadebiutował w PlusLidze. W 2010 roku przeniósł się do innego zespołu z Mazowsza, występującego w siatkarskiej ekstraklasie. Mowa o Politechnice Warszawskiej, z której następnie odszedł do Lotosu Trefla Gdańsk.

- Grać w Czarnych, w ogóle dla kibiców w Radomiu to świetna sprawa - skomentował krótko, ale dosadnie Wojciech Żaliński.