Reprezentacyjne obowiązki siatkarzy Cerradu Czarnych

Podczas minionego weekendu pięciu zawodników Cerradu Czarnych Radom nie narzekało na nudę. W barwach narodowych zagrali Lukas Kampa, Mikko Oivanen, Jakub Wachnik, Michał Kędzierski i Bartłomiej Bołądź.
Reprezentacja Niemiec, z nowym rozgrywającym Czarnych Lukasem Kampą, rozegrała dwa mecze w ramach Ligi Światowej z Francją. Niemcy okazali się bardzo gościnni, bo oba spotkania padły łupem trójkolorowych (3:0 i 3:1). Tym razem w ekipie zza naszej zachodniej granicy zabrakło przyjmującego Czarnych Dirka Westphala. Z kolei zakontraktowany niedawno w radomskim klubie Mikko Oivanen, wraz z kadrą Finlandii, rywalizował w Lidze Światowej z Australią. Daleki wyjazd przyniósł Finom dwa pięciosetowe pojedynki. Obie kadry wygrały po jednym meczu.

Tymczasem reprezentacja Polski do lat 22 podejmowała w Miliczu i Wałbrzchu siatkarzy Czarnogóry. Spotkania odbyły się w ramach Ligi Europejskiej. W obu pojedynkach w składzie zespołu trenera Andrzeja Kowala nie zabrakło radomian. Mowa o Michale Kędzierskim, Jakubie Wachniku i Bartłomieju Bołądziu. Czarnogórcy okazali się jednak wymagającym rywalem, pokonując biało - czerwonych 3:2 i 3:1.