Gracze RCS -u Czarnych w kadrze na mistrzostwa Świata!

Michał Bryl i Kacper Kujawiak reprezentować będą Polskę w rozpoczynających się mistrzostwach świata do lat 23 w siatkówce plażowej. Zawodnicy Czarnych Radom dotąd występowali w duecie, teraz zagrają w innych parach.
Trenerzy kadry zadecydowali, że partnerem Michała Bryla będzie Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia). Na zawodniku Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni" spoczywa spora odpowiedzialność. Ma bowiem zastąpić kontuzjowanego Piotra Kantora, który wspólnie z Bartoszem Łosiakiem przed rokiem wywalczyli złoty medal.

- Bartek zagra w parze z Michałem Brylem i to z nim walczyć będzie o obronę mistrzowskiego tytułu sprzed roku - informuje serwis pzps.pl. Rafał Pośpiech, wiceprzewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS uważa, że nowy duet ma szansę powtórzyć ubiegłoroczne osiągnięcie. - Kantor potrzebuje jeszcze trochę czasu, by uzyskać pełną zgodę sztabu medycznego na starty. Ale w nowej konfiguracji chłopcy też sobie poradzą - zapewnia przedstawiciel siatkarskiej centrali. W Mysłowicach wystąpi również Kacper Kujawiak. W przeciwieństwie do swojego klubowego kolegi do turnieju głównego przebijać będzie się przez eliminacje. Jego partnerem będzie tym razem Dawid Popek (UKS SMS Łódź). Ponadto Polskę w mistrzostwach reprezentować będą: Natalia Gruszczyńska (UKS SMS Łódź),Maria Włoch (Energetyk Poznań); Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź), Dorota Strąg(Piast Szczecin), Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź), Karolina Baran (UKS SMS Łódź); Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) i Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź). Mysłowicki turniej kobiet i mężczyzn rozegrany zostanie na sześciu (zamiast czterech jak poprzednio) boiskach. Wzrosła też liczba uczestników - z 32 do 36. Finały mistrzostw zaplanowano na niedzielę 15 czerwca. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły z pięciu kontynentów.