Kolejny reprezentacyjny weekend siatkarzy Cerradu Czarnych

Za nami następny weekend z Ligą Światową i Europejską siatkarzy. Tak, jak to miało miejsce przed tygodniem i tym razem kilku zawodników Cerradu Czarnych Radom zaliczyło reprezentacyjne obowiązki.
W Lidze Światowej tym razem zagrało dwóch graczy Cerrradu Czarnych. W barwach Niemiec Lukas Kampa dwukrotnie odpowiadał za prowadzenie gry kadry naszych zachodnich sąsiadów. Kampa i jego koledzy zaliczyli zwycięstwo i porażkę z Francją. Tymczasem kadra Finlandii z atakującym Czarnych Mikko Oivanenem w składzie, zmagała się z Australią. Rywale zespołu ze Skandynawii wygrali pierwsze spotkanie, zaś w drugim musieli uznać wyższość Finów. Oivanen błyszczał zwłaszcza w meczu nr 1, w którym zdobył 23 punkty.

Z kolei w Lidze Europejskiej Polska do lat 22 walczyła na wyjeździe w dwumeczu z Grecją. W biało - czerwonych barwach wystąpili radomianie Jakub Wachnik i Michał Kędzierski. Polacy przegrali 1:3, zaś w rewanżu pokonali gospodarzy3:1. Trzeci z zawodników Cerradu Czarnych Adam Kowalski był z reprezentacją w Grecji, ale tym razem nie zagrał w meczu ani minuty.