Duet Czarnych Radom zagra na piasku w Starych Jabłonkach

Zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni?: Kacper Jaskulski i Maciej Pożyczka awansowali do półfinałów mistrzostw Polski kadetów w siatkówce plażowej.
Awans do fazy ogólnopolskiej adepci Czarnych zapewnili sobie podczas mistrzostw Mazowsza, które odbyły się w Warszawie. Radomianie najpierw przebrnęli przez eliminacje, a następnie przebili się do najlepszej czwórki turnieju w stolicy. Ostatecznie uplasowali się tuż za podium i tak jak trzy najlepsze duety (wszystkie z MOS-u WOLA Warszawa), uzyskali promocję do półfinałów krajowych zmagań. Zawody 1/2 MP kadetów w siatkówce plażowej z udziałem drużyny radomskiego klubu odbędą się 12 i 13 lipca na boiskach w Starych Jabłonkach.

- Nasi zawodnicy spisali się w Warszawie bardzo dobrze. To był wyczerpujący turniej, bo w ciągu dwóch dni rozegrali aż 22 sety. To spora dawka, ale dali radę. Po awansie do najlepszej czwórki byli już pewni gry w Starych Jabłonkach. W meczach półfinałowym i o brąz na Mazowszu Kacper z Maćkiem co prawda przegrywali z rywalami, ale po zaciętej walce. Oba spotkania kończyły się dopiero po tie - breakach - podsumował Krzysztof Jaskulski, trener Czarnych i ojciec zawodnika.

Więcej o: