Nowe władze Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni"

Janusz Stańczuk nie jest już prezesem Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni". Funkcję sternika radomskiego klubu działacz piastował przez siedem lat.
Decyzja w tej sprawie zapadła podczas obrad walnego zgromadzenia członków RCS -u Czarnych. Warto dodać, że Janusz Stańczuk nadal jest prezesem klubu WKS Cerrad Czarni Radom, który prowadzi zespół w siatkarskiej PlusLidze. Kibicom przypominamy, że RCS Czarni oraz Cerrad Czarni ściśle ze sobą współpracują, ale są osobnymi podmiotami. - Rezygnuje z przyczyn organizacyjnych. W myśl przepisów, ściślej mówiąc ustawy o sporcie kwalifikowanym, jedna osoba nie może zasiadać jednocześnie we władzach dwóch klubów uczestniczących we współzawodnictwie sportowym w tej samej dyscyplinie - uzasadnił rezygnację Janusz Stańczuk. Ustępujący prezes podziękował najbliższym współpracownikom. - Zaczynaliśmy w ściśle określonych okolicznościach. Można nawet powiedzieć, że wsparci przez władze Radomia podjęliśmy się ratowania siatkówki w mieście. Kładliśmy nacisk na pracę z młodzieżą. Dzisiaj szkolenie jest równie ważnym elementem działalności, ale klub funkcjonuje już w zupełnie innych realiach. Po wielu latach Czarni ponownie reprezentują miasto w rozgrywkach PlusLigi. Siedem lat to był bardzo intensywny okres naszej działalności - przyznał działacz. W miejsce Stańczuka do nowego zarządu RCS -u wybrany został Jacek Skrok. - Myślę, że tej osoby nie trzeba bliżej przedstawiać. To człowiek doskonale znany nie tylko w Radomiu, ale i na arenie ogólnopolskiej. Jest związany z naszym klubem i siatkówką. Najpierw jako zawodnik, później trener - mówił Mateusz Tyczyński, zgłaszając kandydaturę trenera Skroka. Uznanie w oczach członków klubu zyskali także: Sławomir Monik, Paweł Piotrowski, Marian Szczerek i Jerzy Zawisza. Wymienieni tworzą ścisłe kierownictwo Czarnych. Wybrany zarząd ukonstytuuje się na swoim pierwszym posiedzeniu. Wtedy poznamy nazwisko nowego prezesa. Zmiany nastąpiły ponadto w komisji rewizyjnej. Obecnie w trzyosobowym gremium pracować będą: Paweł Zajc, ceniony arbiter siatkówki, Dariusz Fryszkowski, były siatkarz Czarnych, obecnie kierownik w klubie Cerrad Czarni, a także Michał Zdybiewski, przedstawiciel kibiców. Podczas kilkugodzinnych obrad nie zabrakło dyskusji na temat zespołu seniorów czy sytuacji w szkoleniu młodzieży.

- Wizytówką Radomia stała się drużyna występująca w PlusLidze. W żadnym wypadku nie możemy jednak zapominać o pracy z najmłodszymi - przyznał Robert Prygiel. Szkoleniowiec ekipy Czarnych, występującej w siatkarskiej elicie przypomniał, że to właśnie wychowankowie zdobyli najpierw mistrzostwo II ligi, a następnie I ligi.

- Nasi wychowankowie byli główną siłą, na której opierała się gra, a która później pozwoliła stworzyć ekipę na miarę PlusLigi - dodał trener Prygiel.