Adam Kamiński raczej nie zagra w ekipie Cerradu Czarnych

Szansa, że w kolejnym sezonie w barwach radomskiego reprezentanta w PlusLidze zagra Adam Kamiński zmalały do absolutnego minimum. - Coraz więcej na to wskazuje - powiedział Robert Prygiel, trener radomian.
Sztab szkoleniowy Cerradu Czarnych Radom niemal skompletował już skład zespołu na sezon rozgrywkowy 2014/2015. Po zakontraktowaniu atakującego, środkowego, przyjmujących i reżysera gry do obsadzenia pozostaje praktycznie pozycja środkowego bloku. Ta dotąd była zarezerwowana dla Adama Kamińskiego. Siatkarz zaliczył niezły poprzedni sezon w barwach Czarnych, dlatego obie strony (klub i zawodnik) wstępnie wyraziły chęć dalszej współpracy. Sprawa się jednak skomplikowała, w efekcie czego ponowne występy środkowego w ekipie z Radomia stanęły pod wielkim znakiem zapytania.

- Powiem więcej, Adam raczej nie będzie zawodnikiem naszego klubu. Przynajmniej tak to wygląda. Rozmawialiśmy ostatnio z jego menadżerem, który potwierdził, że zawodnik raczej pozostanie w Kanadzie. Co prawda stuprocentowej pewności co do tego jeszcze nie ma, ale wszystko na to wskazuje - dodał szkoleniowiec.

W tej sytuacji Czarni rozglądają się za alternatywnym rozwiązaniem, jednak jak na razie konkretów w tej sprawie nie ma. - Pracujemy nad tym, ale nie ukrywam, że nie jest łatwo - zakończył trener Prygiel.

Tymczasem czterech jego podopiecznych: Bartłomiej Bołądź, Michał Kędzierski, Adam Kowalski i Jakub Wachnik zaliczyło kolejny reprezentacyjny weekend. Kadra narodowa do lat 22, z siatkarzami Czarnych w składzie rywalizowała w ramach Ligi Europejskiej z Azerbejdżanem. Polacy wygrali oba wyjazdowe spotkania (3:2 i 3:0).