Będzie nowa witryna internetowa WKS -u Czarnych Radom

WKS Cerrad Czarni mają już oficjalny fan page na facebooku, niebawem ruszy także nowa strona internetowa radomskiego przedstawiciela w PlusLidze. Tymczasem grupa osób chce powstania specjalnej strefy kibica, która miałaby powstać w Radomiu w trakcie siatkarskiego mundialu.
Cerrad Czarni wystartowali z oficjalnym profilem na najpopularniejszym portalu społecznościowym, czyli na facebooku. Okazuje się, że to dopiero preludium, bo klub z Radomia pracuje właśnie nad uruchomieniem nowej witryny internetowej. Zatem dotychczasowa strona www.czarni.pl, która dotąd dzierżyła miano oficjalnej strony klubowej, zmienia swój profil na nieoficjalny. Zresztą na stronie czarni.pl pojawił się specjalny komunikat.

- "Szanowni Państwo, Drodzy Kibice, w związku z decyzją zarządu WKS Czarni Radom S.A. w dniu dzisiejszym zakończyliśmy współpracę z klubem. Od tego momentu strona internetowa Czarni.Radom.pl powraca do swoich korzeni, kiedy istniała jako niezależne i nieoficjalne źródło informacji o Wojskowych. Jednocześnie informujemy, że profil na portalu Facebook, działający pod nazwą RCS Czarni Radom, konto w serwisie Twitter: @CzarniRadom, oraz nasze konto na YouTube: Czarni.TV funkcjonują od dziś [12 lipca przyp. red], jako niezależne profile skupiające fanów i sympatyków Wojskowych. Mamy nadzieję, że działając jako w pełni niezależne źródło informacji będziemy dla Państwa jeszcze atrakcyjniejszym serwisem niż dotychczas. Z siatkarskim pozdrowieniem, Czarni.Radom.pl" - czytamy m.in. w oświadczeniu.

Tymczasem to nie koniec nowości internetowych związanych z radomską siatkówką. Oto także na facebooku powstał profil: Siatkarska Strefa Kibica 2014 w Radomiu. - "Jesteśmy grupą osób, których marzeniem jest, aby podczas mundialu nie siedzieć samemu przed telewizorem, tylko w dużej grupie osób dopingować naszych siatkarzy. Nie jesteśmy organizatorem takiej strefy, zależy nam na pokazaniu poprzez kliknięcia "Lubię To", ile osób tak na prawdę chce takiego miejsca. Siatkarska strefa kibica ma większe szanse powodzenia niż ta na Euro 2012. Zamysłem jest aby w strefie mieścił się telebim, bar, scena, duży plac, lub trybuny, w miarę możliwości boisko do plażówki - powiedzieli "Gazecie" pomysłodawcy utworzenia strefy.

Przypomnijmy bowiem, że siatkarskie mistrzostwa świata rozpoczną się w Polsce na przełomie sierpnia i września. Radom nie jest miastem - gospodarzem, ale podobna sytuacja miała miejsce w 2012 roku podczas piłkarskiego EURO. Wówczas strefa kibica powstała na placu przed centrum handlowym przy ul. Grzecznarowskiego.