Japońska firma ubierze siatkarzy Cerradu Czarnych Radom

Do radomskiego przedstawiciela w siatkarskiej PlusLidze dotarła pierwsza partia sprzętu sportowego na nowy sezon. Tym razem graczy Cerradu Czarnych w stroje ubierze firma Asics.
W nowym sezonie siatkarze z Radomia nie powinni narzekać na jakość sprzętu, w którym przyjdzie im grać. Radomski klub podpisał bowiem umowę z jedną z najbardziej znanych firm.

- W sezonie 2014/2015 siatkarzy ubierze Asics. To japońska firma, której nie trzeba chyba bliżej przestawiać. Sprzęt tej marki zapewni siatkarzom doskonały komfort. To z kolei - ma taką nadzieję - przełoży się na jeszcze większą niż dotychczas przyjemność z gry - nie ma wątpliwości Janusz Stańczuk, prezes Czarnych.

W trakcie przerwy urlopowej do radomskiego klubu dotarła już pierwsza partia strojów.

- Zawodnicy otrzymają np. dwa komplety dresów. Jeden do treningów, drugi tzw. reprezentacyjny. Do swojej dyspozycji będą mieli po dwa komplety koszulek polo, kilka zestawów treningowych. Do tego dochodzą jeszcze kurtki, wiatrówki, bluzy z kapturem i wiele innych niezbędnych rzeczy. Wszystko oczywiście utrzymane jest w klubowych barwach - mówi prezes Stańczuk.

Zawodnicy radomskiego klubu wybrali również numery, z jakimi zagrają w rozgrywkach elity. Większych niespodzianek nie ma. Gracze, którzy występowali w ekipie radomian w poprzednim sezonie, zachowali swoje numery. Pozyskani nie mieli natomiast kłopotów z wyborem nowych. Daniel Pliński występować będzie z czwórką, która środkowemu bloku towarzyszyła w bełchatowskiej Skrze. Lukas Kampa, nowy rozgrywający, zagra z dziesiątką. Z kolei Wojciech Żaliński odziedziczył szóstkę po Bartłomieju Neroju. Fiński atakujący Mikko Oivanen wybrał piętnastkę, a Igor Grobelny trójkę. Ostatni z nowicjuszy - Jacek Ratajczak - zagra zaś z nr 12.

Warto wiedzieć

Numery na koszulkach siatkarzy Cerradu Czarnych w sezonie 2014/2015

1.Bartłomiej Bołądź, 2.Michał Ostrowski, 3.Igor Grobelny, 4.Daniel Pliński, 5.Bartłomiej Grzechnik, 6.Wojciech Żaliński, 7.Jakub Wachnik, 8.Dirk Westphal, 9.Adam Kowalski, 10.Lukas Kampa, 12.Jacek Ratajczak, 13.Michał Kędzierski, 14.Kamil Gutkowski, 15.Mikko Oivanen.

Więcej o: