Wychowanek Czarnych Radom ponownie zagra w Polsce

Po latach gry poza granicami Polski Daniel Górski, wychowanek Czarnych Radom znów zagra w siatkarskiej lidze naszego kraju. W sezonie 2014/2015 popularny Góral będzie zawodnikiem pierwszoligowego AGH 100RK AZS Kraków.
Po występach w ligach francuskiej oraz Libanu 30 - letni rozgrywający postanowił wrócić do ojczyzny. - Jestem bardzo zadowolony, że wracam do Polski - podkreślał wychowanek Czarnych.

Warto dodać, że radomianin jest reprezentantem Libanu. - Nigdy nie było mi dane zagrać w reprezentacji Polski. Kiedy pojawiła się oferta gry w kadrze Libanu, pomyślałem że to może być wspaniała przygoda. Wiadomo, że serce było i jest za Polsą, ale miałem możliwość zmierzenia się z wieloma silnymi reprezentacjami na świecie jak Japonia, Iran czy np Autralia. Przeszliśmy dwie rundy w ramach eliminacji mistrzostw świata, a także zajęliśmy ósme miejsce w mistrzostwach Azji. Także był to ogromny sukces dla tej reprezentacji od blisko dwudziestu lat, a także i dla mnie - dodaje Górski. Dobre występy w kadrze, a także libańskiej lidze, sprawiły, że zawodnikiem zainteresowane były drużyny z PlusLigi. W grę wchodzili dwaj beniaminkowie: Cuprum Lubin oraz Banimex Będzin. Siatkarz wybrał jednak ofertę zespołu z Krakowa. - Prowadziłem rozmowy z klubem z Będzina oraz Lubina, jednak nie doszliśmy do porozumienia. Całkowicie inaczej wyglądała sprawa w Krakowie. Klub mimo, że w zeszłym sezonie zakończył sezon na miejscach spadkowych, to jednak utrzymał się w lidze, ponieważ I ligę udało się powiększyć. Zespół tworzony jest od nowa, widać pełen profesjonalizm wśród zarządu, który chce bardzo mądrze zbudować drużynę, która w nadchodzących rozgrywkach ma powalczyć o znacznie lepsze lokaty. Myślę, że jesteśmy w stanie podnieść wszystkim zespołom wymagania, jednak to wszystko zweryfikuje nadchodzący sezon - powiedział popularny Góral.