Atakujący Cerradu Czarnych zagra na mundialu w Polsce

Potwierdziły się przypuszczenia, że na turnieju o mistrzostwo świata siatkarzy Cerrad Czarni Radom będą mieli swoich trzech reprezentantów. W ścisłej kadrze Finlandii na mundial znalazł się bowiem Mikko Oivanen.
Trener Finów Tuomas Sammelvuo długo zwlekał z ogłoszeniem reprezentacji na mundial. Finowie w środę i czwartek w Kuortane grali towarzysko z Kanadą. Dopiero po ostatnich sprawdzianach selekcjoner wybrał "czternastkę" graczy, którzy powalczą na turnieju w Polsce. Zgodnie z oczekiwaniami w kadrze drużyny ze Skandynawii jest Mikko Oivanen, który w letnim okresie transferowym podpisał kontrakt z radomskim przedstawicielem w PlusLidze.

Oivanen i jego koledzy z reprezentacji w pierwszej fazie turnieju (impreza rozpoczyna się w naszym kraju w sobotę 30 sierpnia) zagrają w grupie z Brazylią, Kubą Niemcami, Koreą Południową i Tunezją. Zwłaszcza pojedynek Finów z Niemcami powinien zainteresować radomskich fanów piłki siatkowej. Po obu stronach siatki będą rywalizować zawodnicy Cerradu Czarnych. Oivanen w barwach Finlandii oraz Lukas Kampa i Dirk Westphal w zespole naszych zachodnich sąsiadów.