Wspomóż Podwójne Szczęście. Dołącz do siatkarza Czarnych

Fundacja Podwójne Szczęście, pomagająca chorym dzieciom zbiera gadżety, które zostaną przekazane na wrześniową aukcję charytatywną. Do szczytnej akcji dołączył Jakub Wachnik, siatkarz Cerradu Czarnych Radom, który przekazał na licytację swoją kadrową koszulkę.
Fundacja Podwójne Szczęście powstała w Radomiu z inicjatywy Marty Grylak. Głównym jej celem jest organizowanie i niesienie pomocy dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

- Nazwa naszej Fundacji Podwójne Szczęście, nie jest przypadkowa. Swoimi działaniami dajemy szczęście dzieciom, a ich radość daje nam szczęście. Pomaganie dzieciom daje podwójną siłę, bo jako dorośli walczymy i za nich i za siebie - podkreśla Marta Grylak. Pomocy dla Fundacji nie odmówił przyjmujący reprezentacji Polski do lat 22, a także zawodnik ekstraklasowych Czarnych Jakub Wachnik. - Czuję się zaszczycony, że mogę w jakikolwiek sposób pomóc. Przekazuję koszulkę z ogromną radością, ponieważ wiem, że dzięki niej będę w stanie pomóc potrzebującym dzieciom - podkreślił przyjmujący radomskiego zespołu. Obecnie Fundacja Podwójne Szczęście ma jedenaścioro podopiecznych. Wspiera starania rodziców, którzy nie są w stanie opłacić kosztownych zabiegów medycznych potrzebnych ich pociechom. - Nie dysponujemy własnymi finansami oraz nie mamy na razie żadnych dotacji. Wiemy jak ciężko jest znaleźć kogoś, kto podarowałby pieniądze. Wpadliśmy więc na pomysł by zorganizować zbiórkę gadżetów, które przekażemy na aukcje charytatywne. Wszystkie uzbierane pieniążki wspomogą naszych podopiecznych. Wyręczając rodziców chorych dzieci, sami staramy się szukać sponsorów - dodała założycielka fundacji.

Oprócz koszulki reprezentanta kraju organizacja przekaże na aukcję m.in. kubek od Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego z certyfikatem, płytę z autografem Maryli Rodowicz, dwie płyty od Patrycji Piekutowskiej, znanej na całym świecie skrzypaczki, a także koszulkę i płytę od kabaretu Moralnego Niepokoju. Zainteresowanych współpracą z fundacją Podwójne Szczęście odsyłamy na stronę internetową www. fundacjaps.jimdo.com.