Pożyteczne sparingi Czarnych. Dziesięć setów radomian

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom mają za sobą pierwsze gry kontrolne. Na zawodach w Nidzicy radomianie pokonali 3:2 Indykpol AZS Olsztyn oraz 2:3 ulegli Transferowi Bydgoszcz.
W rywalizacji z akademikami z Olsztyna Czarni prowadzili już 2:0 w setach. Zwłaszcza druga partia pokazała, że w zespole z Radomia drzemią spore możliwości. Wynik 25:14 mówi sam za siebie. Ale akademicy nie dali za wygraną. Trzecią odsłonę wygrali na przewagi i był to zaczątek do odrabiania strat. Ekipa z Warmii i Mazur dopięła swego, dlatego o triumfie decydował tie-break. W nim znów lepsi okazali się radomianie. Tymczasem w drugim meczu podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia sprawdzali dyspozycję z bydgoszczanami. Na otwarcie pokazali atuty, z którymi rywale sobie nie poradzili. W efekcie Czarni łatwo zdobyli pierwszego seta. Potem, po udanej końcówce, siatkarze Transferu doprowadzili do remisu. Dwa kolejne sety to niemal powtórka z rozrywki. Znów przekonujące zwycięstwo radomian i ich porażka w odsłonie nr 4 na przewagi. Drugi tie-break Czarnych w Nidzicy tym razem zakończył się wygraną rywali.

Wyniki:

Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:2 (25:21, 25:14, 27:29, 19:25, 15:11).

Cerrad Czarni - Transfer Bydgoszcz 2:3 (25:17, 24:26, 25:21, 23:25, 14:16).

Cerrad Czarni: Pliński, Grzechnik, Kędzierski, Żaliński, Wachnik, Bołądź, Kowalski (libero) oraz Ratajczak, Ostrowski, Grobelny, Gutkowski (libero).