Piąty tydzień przygotowań Czarnych, a w nim dwa sparingi

Za nieco ponad 20 dni, czyli w pierwszy weekend października siatkarze Cerradu Czarnych rozpoczną zmagania o punkty w PlusLidze. Na razie jednak wciąż ciężko trenują i szykują się na kolejne sparingi.
Od poniedziałku 8 września drużyna trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia realizowała już piąty tydzień przygotowań. Na koniec tego cyklu treningowego radomianie rozegrają dwie gry kontrolne. Po ubiegłotygodniowych meczach kontrolnych w Nidzicy (z Indykpol AZS UWM Olsztyn wygrana 3:2) oraz z Transferem Bydgoszcz (porażka 2:3), Czarni pojadą do Połczyna - Zdrój, gdzie uświetnią 50 - lecie miejscowego klubu MKS Mieszko. W ramach jubileuszu odbędą się mecze zespołów z ekstraklasy. Oprócz Cerradu Czarnych zaproszenia przyjęli beniaminkowie siatkarskiej elity: Cuprum Mundo Lubin oraz MKS Banimex Będzin. Drużyna z Będzina będzie przeciwnikiem radomskiej ekipy w piątek 12 września (o godz.18), zaś z "miedziowymi" Czarni zmierzą się w sobotnie popołudnie (godz. 17).

Przed meczami sparingowymi, w ramach pracy na treningach siatkarze trenerów Prygla i Stępnia zaliczyli siłownię, zajęcia na siatkarskim boisku, a także gry w futbol. Nie zabrakło odnowy biologicznej i ćwiczeń ogólnorozwojowych pod okiem trenera od przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuły. Warto dodać, że żaden z zawodników nie narzeka na urazy. Wszystko wskazuje, że do dyspozycji sztabu szkoleniowego na turnieju w Połczynie - Zdroju będą wszyscy zawodnicy. Oczywiście poza zagranicznymi graczami Cerradu Czarnych. Wszak Fin Mikko Oivanen oraz Niemcy Lukas Kampa i Dirk Westphal wraz ze swoimi narodowymi zespołami rozgrywają mecze następnej fazy siatkarskich mistrzostw świata, które od 30 sierpnia trwają w naszym kraju.