Pięć setów siatkarzy Czarnych. Ten kluczowy dla Będzina

Zawodnicy Cerradu Czarnych Radom upodobali sobie mecze sparingowe rozgrywane na maksymalnym w siatkówce dystansie. Na turnieju w Połczynie-Zdroju rywalizowali z MKS-em Banimex Będzin, przegrywając 2:3.
Przed tygodniem podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia rozegrali dwa mecze kontrolne. Oba (z Indykpolem AZS Olsztyn i Transferem Bydgoszcz) kończyły się tie-breakami. Tym razem było identycznie, bowiem z beniaminkiem ekstraklasy radomianie stoczyli pięciosetowy bój.

Pojedynek radomianie rozpoczęli w najmłodszym z możliwych zestawieniu. W wyjściowej szóstce najstarszy był Michał Ostrowski, który w tym roku skończył 24 lata. Pozostali to utalentowana młodzież radomskiego reprezentanta w PlusLidze, ale mająca już także doświadczenia reprezentacyjne.

W secie otwarcia Czarni musieli uznać wyższość MKS-u. Potem było już znacznie lepiej. Gracze trenerów Prygla i Stępnia z łatwością doprowadzili do remisu, a następnie wygrali partię na przewagi. Będzinianie nie dali za wygraną i po kolejnej odsłonie znów był remis. W decydującej odsłonie końcówka należała do rywali radomian.

- Znów mieliśmy okazję zagrać pięć setów i to jest bardzo ważne ze szkoleniowego punktu widzenia. Oczywiście nie powiem, że jesteśmy zadowoleni z porażki, bo to nieprawda. Ze sportowego punktu widzenia szkoda tie-breaka. Osiągnęliśmy w piątym secie znaczącą przewagę, ale prostymi błędami ją straciliśmy. Wynik, choć ważny, miał jednak drugorzędne znaczenie. Najważniejsze, że pograliśmy z mocnym rywalem, wszyscy zawodnicy dostali swoje minuty na boisku. Turniej w Połczynie jest następnym etapem budowania ligowej dyspozycji. Dodam, że to bardzo pożyteczny sprawdzian - skomentował trener Prygiel.

W sobotę 13 września Czarni rozegrają w Połczynie-Zdroju następny mecz sparingowy. Przeciwnikiem radomskiego zespołu będzie ekipa Cuprum Mundo Lubin.

MKS Banimex Będzin - Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:22, 19:25, 26:28, 25:22, 17:15)

Cerrad Czarni: Kędzierski, Bołądź, Wachnik, Ostrowski, Grobelny, Ratajczak, Kowalski (libero) oraz Żaliński, Grzechnik, Pliński, Gutkowski (libero).