Oivanen w Radomiu. Kampa i Westphal w III rundzie MŚ

Mikko Oivanen, siatkarz reprezentacji Finlandii zakończył zmagania na siatkarskich mistrzostwach świata. W poniedziałek 15 września stawił się w Radomiu, gdzie niebawem rozpocznie treningi z drużyną Cerradu Czarnych.
Rywalizację o tytuły najlepszych na świecie Finlandia zakończyła na drugiej rundzie. Dlatego Oivanen mógł zjawić się już w Radomiu. Zanim jednak rozpocznie regularne zajęcia z klubową drużyną czeka go seria badań lekarskich i być może kilka dni...odpoczynku.

- Mikko miał wiele pracy w trakcie przygotowań do mistrzostw w Polsce. Zanim zacznie z nami ćwiczyć zaliczy badania lekarskie. To normalne i każdy siatkarz przed rozpoczęciem zajęć w klubie musi przejść. Oczywiście porozmawiamy z Mikko, dowiemy się jak się czuje. Być może dostanie kilka dni wytchnienia, bo przecież i przed i w trakcie mundialu solidnie pracował. Nie wykluczam, że Oivanen pojedzie z nami na turniej do Rypina [Czarni zagrają sparingi w najbliższy piątek i sobotę, 19 i 20 września - przyp. red.] - powiedział Robert Prygiel, trener Cerradu Czarnych.

Szkoleniowiec radomian nadal nie ma do dyspozycji pełnego składu. Brak Niemców Lukasa Kampy i Dirka Westphala jest jednak jak najbardziej uzasadniony. Zawodnicy Czarnych, razem z kolegami z reprezentacji wywalczyli awans do najlepszej szóstki MŚ. Przypomnijmy, że Niemcy zagrają o półfinał z reprezentacjami Francji i Iranu.

- Śledzimy poczynania naszych niemieckich zawodników. Jeśli chodzi o treningi pozostałych siatkarzy zespołu to wszystko idzie zgodnie z ustalonym harmonogramem - dodał trener radomskiego reprezentanta w PlusLidze.