Gracze Cerradu Czarnych kontra Nasze Orły. Stawką finał MŚ

Po zwycięstwach z Brazylią i Rosją (po 3:2) siatkarze reprezentacji Polski awansowali do półfinału mistrzostw świata. O finał zagramy z Niemcami, w szeregach których występuje dwóch graczy Cerradu Czarnych Radom: Lukas Kampa i Dirk Westphal.
Reprezentacje Niemiec i Polski udanie przebrnęły trzecią fazę turnieju i w nagrodę powalczą o medale mistrzostw globu. Nasi zachodni sąsiedzi zapewnili sobie grę w najlepszej czwórce po zwycięstwie 3:0 nad Iranem. Wcześniej przegrali (0:3) z Francją, a to oznacza, że do półfinału MŚ wkroczyli z drugiego miejsca w grupie. Tymczasem biało - czerwoni dwukrotnie po 3:2 ogrywali Wielkie Sławy Siatkówki - Brazylię i Rosję. Pierwsze miejsce w grupie powoduje, że o finał zagramy z Niemcami, z radomskimi zawodnikami w składzie.

Nie ma wątpliwości, że znaczący udział w awansie Niemców do grona czterech najlepszych ekip świata mają siatkarze Cerrdu Czarnych: Lukas Kampa i Dirk Westphal. Kampa to rozgrywający, zaliczany do grona gwiazd turnieju w Polsce. Z kolei Westphal często pojawia się na parkiecie jako zmiennik i nie jest to rola statysty.

O awans do siatkarskiego raju, czyli finału mistrzostw Polska zagra z Niemcami w sobotę 20 września w Katowicach. Początek meczu w Spodku o godz. 20.15.

Tymczasem w Czarnych postawa obu siatkarzy z kadry Niemiec przyjmowana jest z dumą. - To przecież świetna promocja dla naszego klubu - przyznał Robert Prygiel, trener Czarnych. Opinii szkoleniowca nie zmienia fakt, że obaj zawodnicy zjawią się w Radomiu niemal tuż przed rozpoczęciem PlusLigi.