Cerrad Czarni bezlitośni dla zespołu z Trójmiasta

Podczas tego weekendu siatkarze Cerradu Czarnych Radom goszczą na turnieju w Rypinie. W pierwszym swoim meczu zmierzyli się z Lotosem Trefl Gdańsk, wygrywając 3:0. 
W dotychczasowych sparingach radomianie czterokrotnie rozgrywali pięciosetowe mecze. Tym razem podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia skończyli towarzyską grę po trzech odsłonach.

Przeciwko Treflowi w wyjściowym składzie Wojskowych wybiegli: Michał Kędzierski, Jakub Wachnik, Bartłomiej Grzechnik, Bartłomiej Bołądź, Wojciech Żaliński, Daniel Pliński oraz Adam Kowalski. Dwa pierwsze sety kończyły się po walce na przewagi, tymczasem trzecią odsłonę radomianie wygrali przekonująco. - To spotkanie mógłbym nazwać jako fajna młodzieńcza siatkówka, która podparta była oczywiście udanymi i bardzo ciekawymi akcjami siatkarskimi. Zarówno u nas jak i w Treflu brakowało kilku zawodników, którzy m.in. przebywają jeszcze na mistrzostwach świata. Od początku pewnie kontrolowaliśmy grę i sądzę, że zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo. Na tym etapie przygotowań ważne są kolejne zwycięstwa, które mobilizują drużynę przed ligą oraz budują morale w zespole - powiedział II trener Czarnych Wojciech Stępień dla oficjalnej strony internetowej radomskiego klubu.

W sobotę 20 września zespół z miasta nad Mleczną rozegra na turnieju w Rypinie drugi mecz. Tym razem Czarni zmierzą się z Indykpolem AZS UWM Olsztyn. Początek o godz. 18.

Cerrad Czarni Radom - LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (28:26, 25:23, 25:21) Cerrad Czarni: Kędzierski, Bołądź, Wachnik, Grzechnik, Żaliński, Pliński, Kowalski (libero) oraz Ostrowski, Grobelny, Gutkowski (libero).