Sport.pl

Pięciosetowy test dla Cerradu Czarnych. Kampa MVP meczu

Międzynarodowy turniej im. Jana Skorżyńskiego siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozpoczęli od zwycięstwa. Podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia pokonali 3:2 czołową drużynę Austrii Posojilnica Aich/Dob.
Udział w tej imprezie jest dla radomian ostatnim sprawdzianem przed startem PlusLigi. Na mecz z rywalami z Austrii sztab szkoleniowy Cerradu Czarnych desygnował do wyjściowego składu m.in. Lukasa Kampę. Dla niemieckiego rozgrywającego był to absolutny debiut w barwach radomskiego zespołu. Najlepszy rozgrywający zakończonych niedawno mistrzostw świata pokazał się z jak najlepszej strony. W efekcie zgarnął nagrodę MVP meczu. Spotkanie odbyło się w Kozienicach, a pierwszy jego set gładko padł łupem Posojilnicy. Kolejne dwie odsłony zdobyli Czarni i trzeba przyznać, że ich gra mogła zadowolić liczną publiczność. Na środku świetnie radził sobie Bartłomiej Grzechnik, który bardzo dobrze rozumiał się w ataku z rozgrywającym Lukasem Kampą. Gospodarze poprawili także skuteczność w ataku, wreszcie należycie funkcjonowała zagrywka. Przeciwnicy nie zamierzali odpuszczać i doprowadzili do remisu. W tie - breaku wyrównana walka trwała do stanu po 7. Potem Czarni sukcesywnie punktowali, wygrywając decydującą odsłonę 15:11.

W sobotę 27 września Cerrad Czarni Radom rozegrają drugie turniejowe spotkanie. Tym razem w Starachowicach zmierzą się z Berlin Recycling Volleys (godz. 18.30).

Cerrad Czarni Radom - Posojilnica Aich/Dob 3:2 (15:25, 25:18, 25:18, 21:25, 15:11) Cerrad Czarni: Kampa (7), Bołądź (15), Pliński (5), Grzechnik (11), Żaliński (10), Westphal (6), Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Ostrowski (4), Grobelny (1), Gutkowski (libero). Posojilnica Aich/Dob: Woohlfi (9), Wawrzyniak (19), Satler (6), Grut (6), Koncilja (7), Nash (13), Kovacić (libero) oraz Zemlik, Palgut (1), Pusnik (1).

Więcej o: