Czarni z jedną porażką w turnieju im. Jana Skorżyńskiego

Na zakończenie trzydniowego turnieju piłki siatkowej Cerrad Czarni Radom nie sprostali Dukli Liberec. W Klwowie Czesi pokonali radomian 3:1.
Dwa poprzednie turniejowe mecze z Berlin Recycling Volleys (Niermcy) oraz Posojilnica Aich/Dob (Austria), Cerrad Czarni rozstrzygali na swoją korzyść po tie - brekach. Tym razem obyło się bez pięciosetowego spotkania. Dukla wygrała w Arenie Klwów w radomskim przedstawicielem w PlusLidze w czterech setach. Nie ulega wątpliwości, że pojedynek był wyrównany. O zwycięstwach w poszczególnych setach decydowały końcówki.

Udział w imprezie był dla podopiecznych trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia ostatnim sprawdzianem przed inauguracją siatkarskiej ekstraklasy. W pierwszą niedzielę października (5.10) radomianie zagrają już o ligowe punkty. Na wyjeździe zmierzą się z Effectorem Kielce.

Cerrad Czarni Radom - VK Dukla Liberec 1:3 (23:25, 32:30, 23:25, 22:25).

Cerrad Czarni: Kampa, Bołądź, Żaliński, Pliński, Wachnik, Grzechnik, Kowalski (libero)