W Młodej Lidze Czarni podejmą akademików z Olsztyna

Wicelider jest z Radomia - tak można mówić o siatkarzach RCS-u Czarnych po efektownej wygranej nad Effectorem w Kielcach na inaugurację rozgrywek Młodej Ligi. W sobotę podopieczni Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego po raz pierwszy zaprezentują się własnej publice. Przeciwnikiem będzie zespół Indykpolu AZS Olsztyn.
Na pierwszy mecz do stolicy województwa świętokrzyskiego drużyna Czarnych nie jechała w roli faworyta, jednak po kapitalnej grze ograła miejscowy Effector 3:0. W żadnym z setów kielczanie nie przekroczyli granicy dwudziestu punktów, co dało pozycję wicelidera. Jak na razie pierwsze miejsce dla ZAKSY Kędzierzyn - Koźle.

W sobotę, 4 października o godz. 16 radomianie po raz pierwszy w nowym sezonie wystąpią u siebie. Podopieczni szkoleniowców Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego podejmą Indykpol AZS Olsztyn, który przegrał swój premierowy mecz 1:3 z BBTS ATH Bielsko - Biała. Pojedynek odbędzie się w hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta (ul. Traugutta 52 a).

- Olsztyn zawsze ma dobre grupy młodzieżowe, zatem spodziewamy się ciekawego pojedynku. Tak czy inaczej ta liga bardzo zmienia się z roku na rok. Nasi młodzi gracze będą zbierać doświadczenie, jednak na boisko wychodzimy po to, by wygrać - nie ma wątpliwości trener Sitkowski.

Tymczasem w piątek 3 października juniorzy radomskiego klubu, również w hali V LO, zmierzą się z Metrem Warszawa (godz. 17). - Mam nadzieję, że za miesiąc wróci do treningów Jan Firlej, który bądź co bądź jest naszym nominalnym rozgrywającym. W Kielcach świetnie wystąpił jednak Kacper Jaskulski. Zresztą nie tylko on, bo wygrana to zasługa całego zespołu - podsumował pierwszy szkoleniowiec.

W pozostałych spotkaniach 2. kolejki: AZS Częstochowa - MKS Banimex Będzin, AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel, Transfer Bydgoszcz - Effector Kielce, BBTS ATH Bielsko - Biała - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle, PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin - ASSECO Resovia Rzeszów.