Trzy sety dla gości. RCS Czarni - Olsztyn 0:3 [ZDJĘCIA]

W drugiej kolejce rozgrywek Młodej Ligi siatkarze Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? wystąpili w roli gospodarzy i okazali się bardzo gościnni dla AZS -u Olsztyn. W hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta podopieczni trenerów Andrzej Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego przegrali z akademikami 0:3.
Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Kielcach (3:0 z Effectorem) drużyna Czarnych pierwszy raz prezentowała się swojej publiczności. - Zdecydowanie prezentowaliśmy się słabiej w przyjęciu i zagrywce niż drużyna Olsztyna. Akademicy już dawno słynęli z silnych grup młodzieżowych - powiedział po spotkaniu trener radomian Andrzej Sitkowski.

Miejscowi nie nawiązali walki w końcówce żadnego z setów. Wyrównana walka toczyła się jedynie do połowy każdej z partii. Radomski blok miał spore problemy z szybkim rozegraniem gości. - Później rywal odjeżdżał. Siłą rzeczy nie będziemy wygrywać wszystkiego. Zawodnicy w krótkim czasie jednego tygodnia zagrali praktycznie cztery spotkania. Po wygranej w Kielcach apetyty nie urosły, bowiem każdy kto siedzi w tym sporcie na co dzień, wie jak to wygląda. I tak sezon zaczęliśmy w różnych rozgrywkach bardzo dobrze - podsumował Sitkowski.

RCS Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (20:25, 20:25, 18:25).

Czarni: Surmacz, Machowicz, Hamiga, Czarnecki, Chudzik, Jaskulski, Strzelecki (libero) oraz Pożyczka (libero), Kaźmierczak, Gęborys, Zdrojewski.

Więcej o: