Zobacz, jak Cerrad Czarni ograli u siebie Benimex [FOTO]

Po godzinie i 24 minutach rywalizacji siatkarze Cerradu Czarnych Radom pokonali 3:0 beniaminka PlusLigi. Rywale z Będzina w dwóch odsłonach stawili zacięty opór.
Mowa o setach pierwszym i trzecim. W obu Czarni wygrywali 25:22. W drugiej odsłonie podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia wręcz rozgromili przeciwnika, zwyciężając gładko do 17. Ciekawe są statystyki spotkania. W kilku elementach to przyjezdni mieli lepsze osiągnięcia. Lepiej przyjmowali zagrywkę (48 procent do 45 procent). Skuteczność ataku oraz punktowe bloki także wypadły na korzyść ekipy z Będzina. Efektywność ataku 54proc - Będzin i 51proc - Czarni. Blok 8:7 dla graczy trenera Damiana Dacewicza. Co zatem zadecydowało, że to radomianie zgarnęli trzy punkty/ Przede wszystkim lepiej zagrywali, popełniali mniej błędów. No i najważniejsze Będzin nie był w stanie, tak jak zespół z Radomia, punktować seryjnie. Miejscowi kilkakrotnie zadbali o taśmowe zdobywanie punktów. Wówczas uzyskiwali przewagę, której mimo pogoni MKS -u, nie dali sobie wydrzeć.

W środę 15 października kolejne starcie z udziałem Cerradu Czarnych. Radomscy zawodnicy ponownie zagrają przed własną publicznością. Ich rywalem będzie Lotos Trefl Gdańsk. Początek meczu w hali przy ul. Narutowicza o godz. 18.