Uczniowie Traugutta w walce o medale mistrzostw Polski

Centralny Ośrodek Sportu w Spale gości uczestników mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W imprezie rywalizują uczniowie radomskiego SOS -u , czyli podopieczni V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta.
- Naszych wychowanków spotkało spore wyróżnienie. Siatkarski ośrodek, który działa w VLO został wyznaczony do reprezentowania na mistrzostwach kraju makroregionu "Wschód". To region obejmujący cztery województwa: lubelskie, podlaskie, warmińsko - mazurskie i mazowieckie. Zostaliśmy wytypowani na te zawody niejako w nagrodę, bo z wielu istniejących ośrodków jesteśmy oceniani bardzo wysoko - przyznał trener Andrzej Sitkowski, który opiekuje się siatkarzami V LO oraz na co dzień znany jest także z pracy z adeptami piłki siatkowej RCS -u Czarnych Radom.

Krajowe zawody, rangi MP Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, połączone są z wykładami teoretycznymi z tej dyscypliny sportu. Młodzi gracze poza walką o medale na siatkarskim boisku obejrzą treningi pokazowe, prowadzone przez szkoleniowców wyznaczonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Kadra SOS -u Radom na turniej w Spale

Jan Firlej, Paweł Zdrojewski, Daniel Chudzik, Karol Gęborys, Łukasz Hamiga, Mateusz Kowalczyk, Przemysław Rayzinger, Konrad Surmacz, Konrad Machowicz, Kacper Pluta, Jakub Strzelecki, Mateusz Kosiec.