Maraton siatkówki w Pionkach. Dwa tie-breaki dla Czarnych!

W miniony weekend siatkarze RCS- u Czarnych Radom rozegrali dwa mecze w ramach Młodej Ligi. Radomianie pokonali po pięciosetowych spotkaniach AZS Politechnikę Warszawską, a dzień później Cuprum Lubin.
Oba pojedynki odbyły się w hali sportowej przy ul. Sosnowej w Pionkach. W sobotę 18 października podopieczni Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego wygrali premierową partię 25:12. Akademicy odrobili starty już w kolejnej odsłonie (wygrana do 16). Później zawody wyrównały się, a wisienką na przysłowiowym torcie był piąty, decydujący set. Triumfowali Wojskowi po walce na przewagi 17:15.

Dla tych, którzy nie mogli wybrać się na zawody niedzielne, portal siatkarskaligatv.pl przygotował relację wideo na żywo prosto z hali. Jak się później okazało, było co oglądać. Znów pięć setów i kapitalna gra w zespole gospodarzy ściągniętego z belgijskiego Euphony Asse-Lennik Igora Grobelnego. Przyjmujący, który czeka na swoją szansę gry w PlusLidze udowodnił, że jest w wysokiej dyspozycji, zdobywając 28 punktów. Drużyny wyraźnie nie chciały się ze sobą rozstać. Piłkę meczową w tie - breaku na 20:19 dał wspomniany Grobelny, a za chwilę swój pierwszy punkt w meczu i zarazem ostatni pojedynku zdobył Patryk Kaźmierczak.

Wyniki

RCS Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (25:12, 16:25, 25:19, 21:25, 17:15).

RCS Cerrad Czarni Radom - MKS Cuprum Mundo Lubin 3:2 (25:16, 25:27, 17:25, 25:14, 21:19).

Czarni: Jaskulski, Czarnecki, Jarzyna, Gęborys, Grobelny, Surmacz, Filipowicz (libero) oraz Strzelecki (libero), Kaźmierczak, Firlej, Zdrojewski.