W Lubinie Cerrad Czarni zdołali ugrać jedynie seta

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom nie dopiszą po tej serii ani jednego punktu do klasyfikacji PlusLigi. Podopieczni trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia przegrali na wyjeździe z Cuprum Mundo Lubin 1:3.
Radomianie rozpoczęli wzorowo, od prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Wówczas fantastycznym atakiem z II linii popisał się Wojciech Żaliński. Niestety, potem radomianie oddali inicjatywę i głównie po swoich błędach sprezentowali beniaminkowi kilka piłek setowych. Przy wyniku 24:22 Bartłomiej Bołądź posłał swój serwis poza pole gry, a to oznaczało prowadzenie "miedziowych" w meczu.

Do połowy drugiej partii wydawało się, że Czarni kontrolują jej przebieg. Prowadząc 16:13, ekipa z Radomia ponownie dała się zdominować. Przykre, ale prawdziwe jest to, że w kluczowych momentach "Wojskowi" zawiedli. Było po 22 i wówczas Marcel Gromadowski, atakujący Cuprum, posłał bombę nie do obrony. Co innego radomianie. Najpierw Bolądź nie skończył swojego ataku, co skrzętnie w kontrze wykorzystał Gromadowski, a za chwilę Jakub Wachnik został zablokowany i było 2:0 w setach.

Ale przypominając sobie przedmeczowe słowa trenera Czarnych Roberta Prygla, że on i jego podopieczni nie mają zamiaru jechać kilkaset kilometrów tylko na wycieczkę, można było mieć nadzieję że nasi podejmą walkę o jakąkolwiek zdobycz. No i trzecia odsłona padła łupem przyjezdnych. Kluczową akcję wykonał kapitan radomian Daniel Pliński, który zablokował Gromadowskiego.

Jak się okazało, był to tylko moment skutecznej gry przyjezdnych. Jeszcze do stanu 9:9 Czarni jakoś się trzymali. Potem pozwolili odjechać rywalowi bezpowrotnie.

Cuprum Mundo Lubin - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:22, 25:22, 21:25, 25:21).

Cuprum Lubin: Łomacz, Gromadowski, Trommel, Pashytskyy, Kadziewicz, Siezieniewski, Rusek (libero), Gorzkiewicz, Łapszyński, Romać, Cerrad Czarni: Kampa, Bołądź, Grzechnik, Westphal, Pliński, Żaliński, Kowalski (libero) oraz Kędziereki, Oivanen, Wachnik, Gutkowski, Ostrowski.

MVP: Dmytro Pashytskyy (Cuprum)