Z Czarnych na Igrzyska Europejskie? Jest taka szansa!

Oficjalnej informacji jeszcze nie ma, ale już wiadomo, że piątka siatkarzy Cerradu Czarnych Radom jest brana pod uwagę w kontekście gry w Igrzyskach Europejskich, które odbędą się w 2015 r. W gronie kandydatów są: Jakub Wachnik, Adam Kowalski, Bartłomiej Bołądź, Bartłomiej Grzechnik i Michał Kędzierski.
Pierwsze w historii Igrzyska Europejskie odbędą się w czerwcu przyszłego roku w Baku. Czasu pozostało jeszcze sporo, ale przygotowania już rozpoczęto. Do klubu z Radomia trafiły właśnie formularze dla potencjalnych kandydatów na te prestiżowe zawody. W grupie, która ma wypełnić zgłoszenia, znalazło się pięciu siatkarzy: przyjmujący Jakub Wachnik, libero Adam Kowalski, atakujący Bartłomiej Bołądź, środkowy bloku Bartłomiej Grzechnik i rozgrywający Michał Kędzierski.

Za ideą przeprowadzenia Igrzysk Europejskich w 2015 r. głosowało 38 delegatów Walnego Zgromadzenia Europejskiego Komitetu Olimpijskiego (EOC). W zmaganiach udział weźmie blisko 700 sportowców, którzy będą rywalizować w kilkunastu dyscyplinach.