Atak, zagrywka i przyjęcie kluczem do sukcesu Czarnych [STATYSTYKI]

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom zanotowali piąte zwycięstwo w PlusLidze w tym sezonie. W 97 minut rozprawili się z AZS -em Politechniką Warszawską, wygrywając 3:0 w Arenie Ursynów.
Przed środowym starciem w stolicy trener Cerradu Czarnych Robert Prygiel zdradził, że sporo czasu na treningach jego podopieczni poświęcają zagrywce i odbiorze serwisu rywala. No i doskonalenie i cierpliwe dążenie do doskonałości tych elementów przełożyło się na zwycięstwo radomian w Warszawie. Zanim jednak o wymienionych elementach siatkarskiego rzemiosła, słówko o ofensywie. Skuteczność całego zespołu Czarnych w ataku osiągnęła 50 procent. Ekipa Politechniki była w tym elemencie dużo słabsza, bo gracze trenera Jakuba Bednaruka dobili do 38 proc. udanych akcji. Radomianie mieli lepsze przyjęcie zagrywki. Pozytywny odbiór 56 proc., a tzw. perfekcyjny 35 proc. Wskaźniki AZS -u były gorsze, odpowiednio 50 proc. i 33 proc. Czarni poczęstowali przeciwnika ośmioma asami z pola zagrywki. Gospodarze odpowiedzieli czterema punktowymi zagrywkami.

Wśród najlepiej punktujących Wojciech Żaliński zdobył 15 pkt, Bartłomiej Bołądź 13, a Bartłomiej Grzechnik 11. Co ciekawe osiem oczek dla zespołu wywalczył rozgrywający Lukas Kampa. Reżyser poczynań Czarnych na taki wynik zapracował blokiem, atakiem z tzw. drugiej piłki i asami z pola zagrywki. A że dodatkowo umiejętnie prowadził grę to został MVP meczu. Mecz w Arenie Ursynów trwał 97 minut. Najdłuższa, bo aż 41 minutowa okazała się partia nr 3, która zakończyła się wygraną Cerradu Czarnych na przewagi.