Bołądź poćwiczy z selekcjonerem później niż planowano

W niedzielę 7 grudnia miała rozpocząć się konsultacja szkoleniowa młodych siatkarzy, na którą powołanie otrzymał także Bartłomiej Bołądź z Cerradu Czarnych Radom. Już wiadomo, że atakujący radomian oraz pozostali młodzi kadrowicze poćwiczą z trenerem Stephanem Antigą w innym terminie.
"Z przyczyn niezależnych od Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wynikających z przesunięć w kalendarzu rozgrywek PlusLigi, konsultacja zaplanowana pierwotnie w dniach 7-9 grudnia 2014 roku w OPO COS w Spale zostanie przełożona - czytamy w komunikacie siatkarskiej centrali.

- Niestety napięty kalendarz skorygował nasze plany. Jednak nie rezygnujemy z pomysłu, który naszym zdaniem jest szansą dla utalentowanych siatkarzy. W najbliższym czasie będę uważnie obserwował ich grę i dotyczy to nie tylko rozgrywek PlusLigi - mówił z kolei selekcjoner kadry narodowej. Konsultacja odbędzie się najprawdopodobniej w styczniu 2015 roku i rozpocznie cykliczne spotkania z wybranymi przez trenera Antigę młodymi zawodnikami. Ma ona na celu przygotowanie potencjalnych kandydatów do kadry na sezon 2015.

Przypomnijmy, że na pierwszą konsultację kadrową oprócz Bartłomieja Bołądzia z Czarnych zostali powołani: Marcin Janusz

Nikodem Wolański, Damian Schulz, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek i Dawid Dryja.