Młodzi Czarni ograli Resovię. Jakub Wachnik MVP meczu

W rozgrywkach Młodej Ligi siatkarze RCS -u Czarnych Radom spisują się wyśmienicie. Tym razem podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego pokonali i to na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów.
Do meczu z Czarnymi resoviacy wygrywali wszystko co było do wygrania w lidze. Nie dziwi zatem, że w spotkaniu z radomianami zespół z Podkarpacia był faworytem. Tymczasem podopieczni trenera Sitkowskiego ani myśleli się tym przejmować. Mało tego, po dobrej grze nie pozwolili gospodarzom na 10 triumf z rzędu. Ostatecznie Czarni wygrali 3:1, a najlepszym siatkarzem w meczu uznany został Jakub Wachnik. Przyjmujący zdobył aż 27 punktów! Najbardziej emocjonująca okazała się premierowa odsłona. Wówczas przyjezdni dogonili Resovię w końcówce, by po walce na przewagi zdobyć seta. Po kolejnym gospodarze wyrównali starty, ale po dwóch następnych musieli uznać wyższość zespołu z miasta nad Mleczną. Dla młodzieżowego zespołu radomskiego klubu było to już ósme zwycięstwo w sezonie. W kolejnym meczu radomianie zmierzą się z Lotosem Treflem Gdańsk.

- Rozegraliśmy najlepszy jak dotychczas mecz w Młodej Lidze. Poziom spotkania był bardzo wysoki. Kibice co chwilę wstawali ze swoich miejsc i oklaskiwali oba zespoły za wspaniałe akcje. Oczywiście cieszymy się z kolejnego zwycięstwa - skomentował trener Sitkowski.

Asseco Resovia Rzeszów - RCS Cerrad Czarni Radom 1:3 (27:29, 25:19, 17:25, 21:25). Asseco Resovia: Jóźwik, Czado, Wiczkowski, Zięzio, Kania, Marszałek, Drążek (libero) oraz Ślączka, Stabrawa, Burnatowski RCS Cerrad Czarni: Firlej, Grobelny, Machowicz, Hamiga, Wachnik, Jarzyna, Filipowicz (libero) oraz Kędzierski, Czarnecki, Kaźmierczak, Gęborys.