Przyjdź na dwumecz Czarnych w Młodej Lidze, wesprzyj akcję dobroczynną

Podczas najbliższego weekendu młodzi siatkarze RCS -u Cerrad Czarni Radom rozegrają aż dwa spotkania o punkty Młodej Ligi. Oba mecze (w sobotę i niedzielę, 6 - 7 grudnia) odbędą się w Radomiu i będą połączone z akcją charytatywną.
W rozgrywkach Młodej Ligi Czarni spisują się wyśmienicie. Radomianie zajmują aktualnie piąte miejsce, mając w dorobku siedem zwycięstw i ledwie dwie porażki. W Mikołajkowy Weekend podopiecznych trenera Andrzeja Sitkowskiego czekają aż dwa pojedynki mistrzowskie. Oba w roli gospodarzy. W sobotę 6 grudnia Czarni podejmą Lotos Trefl Gdańsk. Mecz odbędzie w hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta (ul. Traugutta 52a).

Oprócz wymiaru sportowego spotkanie będzie miało inny, także ważny charakter. W trakcie meczu prowadzona będzie akcja charytatywna na rzecz ciężko chorej mieszkanki Radomia. To, że akcja prowadzona będzie w murach popularnego Traugutta i dodatkowo podczas meczu siatkarskiego, nie jest przypadkowe.

- Siatkarze Czarnych, których wielu uczy się właśnie w V LO, dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie dla chorej mamy absolwentki naszej szkoły. Każdy grosz się liczy. Zapraszamy na nasz Młodej Ligi do hali Traugutta, który rozpocznie się w sobotę o godz. 17. Jeszcze raz prosimy o wrzucanie datków do specjalnie przygotowanych puszek oraz o doping dla naszego zespołu - powiedział trener Sitkowski.

Tymczasem dzień później młodzieżowa drużyna Czarnych rozegra kolejny mecz w ML. Tym razem ekipa RCS -u podejmie Jastrzębskiego Węgla. Warto poinformować, że areną zmagań niedzielnego starcia będzie hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza. Początek rywalizacji o godz. 13.