Trener Antiga obejrzy mecz Cerradu Czarnych z Effectorem

Zaplanowana na początek grudnia przez Stephane Antigę konsultacja szkoleniowa młodych siatkarzy w Spale została przełożona. Tymczasem selekcjoner reprezentacji Polski zapowiedział swoją wizytę w Radomiu.
Konsultacja w Centralnym Ośrodku Sportowym w Spale rozpocząć miała cykliczne spotkania z młodymi zawodnikami. - Napięty kalendarz skorygował nasze plany. Jednak nie rezygnujemy z pomysłu, który naszym zdaniem jest szansą dla utalentowanych siatkarzy. W najbliższym czasie będę uważnie obserwował ich grę i dotyczy to nie tylko rozgrywek PlusLigi - mówił Stephane Antiga.

O tym, że selekcjoner nie rzuca słów na wiatr będzie można się przekonać już w najbliższy poniedziałek w hali radomskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapowiedź przyjazdu selekcjonera do Radomia nie jest przypadkowa. Na pierwszą konsultację powołanych zostało łącznie ośmiu siatkarzy. Trzech z nich: Marcin Janusz, Mateusz Bieniek (obaj Effector Kielce), a także Bartłomiej Bołądź (Cerrad Czarni Radom) zagra właśnie w hali przy ul. Narutowicza. W Radomiu towarzyszyć mu ma Philippe Blain, drugi szkoleniowiec i najbliższy współpracownik.

- Chcę zmotywować ich do dalszej pracy. Obserwuję wszystkich zawodników, patrzę na to jak grają. Jest to dla mnie bardzo ciekawe zajęcie, bo wiele drużyn gra na wysokim poziomie, więc emocji nie brakuje - mówił trener mistrzów świata.

Przypomnijmy, że mecz Cerradu Czarnych z Effectorem o punkty PlusLigi, odbędzie się w poniedziałek 8 grudnia w Radomiu. Początek w hali MOSiR -u o godz. 18.