W Młodej Lidze Czarni ograli ekipę z Trójmiasta [FOTO]

Siatkarze RCS -u Czarnych Radom zanotowali dziewiąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach Młodej Ligi. Tym razem podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego uporali się z Lotosem Treflem Gdańsk, wygrywając przed własną widownią 3:1.
Nie ulega wątpliwości, że radomianie efektownie kontynuują zwycięską serię w Młodej Lidze. Triumf w starciu z gdańszczanami był piątym z rzędu Czarnych, a w sumie dziewiątym tego klubu w sezonie 2014/2015. W efekcie zespół z miasta nad Mleczną awansował w klasyfikacji i zajmuje aktualnie czwarte miejsce w rozgrywkach.

Przed rozpoczęciem spotkania, które odbyło się w hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu, gdańszczanie zajmowali czwarte miejsce, zaś Czarni piąte. Po 99 minutach gry drużyny zamieniły się miejscami w tabeli, bo to Czarni efektownie wywalczyli komplet punktów.

W ekipie gospodarzy pierwsze skrzypce grał Igor Grobelny, zdobywca 22 punktów. Równie dobrze w ofensywie spisywał się Łukasz Hamiga, który zaliczył 19 oczek. Kluczowy okazał się czwarty set, w którym do stanu 18:18 trwała wyrównana walka. Wówczas w polu zagrywki pojawił się Paweł Zdrojewski i zafundował przeciwnikom dwa asy! Wywalczonej przewagi gospodarze nie dali już sobie wydrzeć.

- Popełnialiśmy błędy, ale kto w sporcie, zwłaszcza zespołowym ich nie popełnia. Generalnie chłopcy realizowali zadania taktyczne i uważam, że wygraliśmy zasłużenie. Cieszy to, że zdołaliśmy pokonać drużynę starszą od nas. Czasu na odpoczynek nie mamy wiele, bo już w niedzielę [7 grudnia - przyp. red.] czeka nas kolejny mecz w Młodej Lidze. Wierzę, że moi zawodnicy znów zawalczą o wygraną - powiedział trener Sitkowski.

W Niedzielę rywalem radomian będzie Jastrzębski Węgiel. Spotkanie odbędzie się w radomskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Początek o godz. 13. Wstęp jest bezpłatny.

RCS Cerrad Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 27:29, 25:15, 25:20).

RCS Czarni: Firlej, Grobelny, Hamiga, Machowicz, Czarnecki, Jarzyna, Filipowicz (libero) oraz Zdrojewski, Kaźmierczak, Gęborys.