Młodzi Czarni zaczynają rewanże. W sobotę podejmą kielczan

Podczas przedświątecznego weekendu siatkarze Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? rozegrają kolejny mecz w Młodej Lidze. W hali radomskiego MOSiR-u zmierzą się z Effectorem Kielce.
Podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego są faworytami sobotniej rywalizacji. Po rozegraniu 13 meczów, czyli całej pierwszej rundy sezonu zasadniczego Czarni zajmują piąte miejsce, zaś Effector jest dziesiąty. Po drugie radomianie zagrają u siebie, a w spotkaniach przed swoją publicznością nie zwykli przegrywać. Na inaugurację sezonu gracze trenerów Sitkowskiego i Staniewskiego ograli rywala bez starty seta. Kibice siatkówki w Radomiu z pewnością liczą na powtórzenie wyniku w meczu otwierającym rundę rewanżową.

Tymczasem przed starciem z kielczanami warto przypomnieć o statystykach indywidualnych niektórych graczy Czarnych. Młodzieżowcy radomskiego klubu plasują się w czołówkach poszczególnych klasyfikacji Młodej Ligi. Igor Grobelny (rocznik 1993) jest jednym z najlepiej punktujących i atakujących zawodników rozgrywek, libero Piotr Filipowicz (rocznik 1995) - przyjmującym, z kolei Jan Firlej (rocznik 1996) - rozgrywającym, a Błażej Czarnecki (rocznik 1996) - zagrywającym. Mecz RCS Cerrad Czarni Radom kontra Effector Kielce odbędzie się w sobotę 20 grudnia. Początek w hali przy ul. Narutowicza o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.