Boże Narodzenie pracowite dla siatkarzy Cerradu Czarnych

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom nie mają czasu na świąteczne leniuchowanie. Wszystko przez to, że niemal zaraz po świętach Bożego Narodzenia czeka ich niezwykle ważny pojedynek w PlusLidze z AZS-em Częstochowa.
Fani radomskiego zespołu liczyli na świąteczny prezent, a byłby nim z pewnością korzystny wynik konfrontacji Cerradu Czarnych z Lotosem Treflem w Gdańsku. Niestety dla sympatyków ekipy z miasta nad Mleczną, ze zwycięstwa 3:0 cieszyli się gdańszczanie.

- To był słaby mecz, jak nie najsłabszy w tym sezonie w naszym wykonaniu, a ja rozegrałem chyba najgorszy mecz w życiu. Na pewno nie przejdziemy obok tego meczu, trzeba pogadać, na analizie padnie pewnie sporo ostrych słów. Z drugiej strony trzeba się wziąć w garść i przygotowywać do kolejnego spotkania - powiedział Wojciech Żaliński, przyjmujący Czarnych.

A ten najbliższy pojedynek radomianie rozegrają jeszcze w tym roku kalendarzowym. W niedzielę 28 grudnia "Wojskowi" podejmą akademików z Częstochowy. Terminarz PlusLigi nie przewiduje w tym sezonie dłuższej przerwy świąteczno-noworocznej. Dlatego, by jak najlepiej przygotować się do tego starcia, Czarni muszą przeprowadzić w tym tygodniu regularny cykl treningowy. Pauzy nie będzie nawet w trakcie świątecznych dni. W Wigilię ekipa trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia zaliczyła przedpołudniowy trening. Z kolei w pierwszy dzień świąt odbyły się popołudniowe zajęcia, a w drugi sztab zaplanował nawet dwie jednostki treningowe.

Kibice, którzy zechcą obejrzeć ostatni w tym roku kalendarzowym mecz mistrzowski Cerradu Czarnych, już powinni pomyśleć o zakupie biletów. Od kilku dni prowadzona jest internetowa sprzedaż wejściówek na to spotkanie. Zakup on-line poprzez stronę www.kupbilet.mosirradom.pl jest jedyną możliwością wcześniejszego zaopatrzenia się w karty wstępu na konfrontację radomsko-częstochowską. Warto dodać, że bilety dostępne będę w dniu meczu. Kasy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostaną otwarte o godz. 15. Klub Cerrad Czarni przypomina również, że w ramach programu "Czarni - następne pokolenie" prowadzona jest akcja promocyjna. Skierowana jest ona do uczniów szkół i innych placówek. Zgodnie z regulaminem akcji jest możliwość rezerwacji biletów dla młodzieży i ich opiekunów. Czarni zapewnią wejście na mecz grupie co najmniej 10 młodych osób oraz opiekuna. Cena biletu w tym przypadku wynosi 10 zł.

Mecz Cerrad Czarni - AZS Częstochowa odbędzie się w niedzielę 28 grudnia. Początek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 17.