Paczka od siatkarskiej rodziny trafiła do potrzebujących

Świąteczne prezenty ufundowane przez siatkarzy, a także sympatyków drużyny Cerrad Czarnych Radom w ramach zbiórki na Szlachetną Paczkę, trafiły do wybranej rodziny. Tymczasem do klubu dotarł certyfikat z podziękowaniem za udział w projekcie.
Pomoc otrzymała rodzina pana Tadeusza, który po śmierci żony wychowuje czwórkę dzieci. Paczkę kompletowali nie tylko zawodnicy Cerradu Czarnych. Niebagatelny wkład mieli sympatycy z klubu kibica Czarnych. Swoją pomocą służyli wolontariusze. Prezenty obdarowanej rodzinie sprawiły wiele radości. Najwięcej odwagi przy odbieraniu podarunków miała Amelka, najmłodsza pociecha rodziny.

- Natychmiast zaczęła obdarowywać rodzinę prezentami. Wiktoria przymierzała kurtkę. To samo z nowymi ubraniami uczynili Jan i Igor. Amelka, jak zobaczyła swoje, to założyła i nie zdjęła ich już do końca naszej wizyty - zapewniła Anna, jedna z wolontariuszek, będąca świadkiem tego wydarzenia. Amelka otrzymała również zakupione specjalnie dla niej kolczyki, o których marzyła. Jeden z synów odebrał sportową torbę. Kolejni słuchawki. Szczęściu nie było końca. Tadeusz, głowa rodziny, siedział w milczeniu, w rogu na fotelu, obserwując całą sytuację. - To niezwykłe, że jest tak wiele ludzi o tak dobrym sercu. Państwa bezinteresowna pomoc spowodowała uśmiech na twarzach moich dzieci i dała nam wiarę jak wiele jest dobrych ludzi. Nie da się wyrazić słowami, co czuję, bardzo dziękuję - przyznał po chwili. Obdarowana rodzina zrewanżowała się herbatą i ciastkami. - Nie ma nic lepszego od dania odrobinę radości innym - mówił Daniel Pliński. Kapitan zespołu Cerrad Czarnych Radom zapewnił, że nikogo nie trzeba było specjalnie przekonywać do udziału w tej szlachetnej akcji. - Pragniemy serdecznie podziękować naszym Darczyńcom, których otwarte serca i chęć czynienia dobra są nieocenione w niesieniu pomocy dla rodziny pana Tadeusza. Dziękujemy także za miłą współpracę i zaangażowanie w przygotowanie Paczki. Życzymy Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc - podkreślili wolontariusze "Szlachetnej Paczki".